Shorti i Ligës së Evropës, duele interesante

159

Është hedhur edhe shorti për garën e dytë më të madhe në Evropë për klube, Ligën e Evropës.

Kështu gjiganti anglez, Liverpool që është edhe favorit për ta fituar trofeun e Ligës së Evropës do të përballet me skuadrën spanjolle Villareal.

Ndërkohë ndeshja tjetër gjysmëfinale do të jetë mes Shakhtar Donetsk dhe Sevillës.