Shaqiri ia ‘gërdit’ futbollin turqve, realizon edhe golin e dytë (Video)

401

Përfaqësuesja e Zvicrës ka shënuar edhe golin e tretë ndaj Turqisë.

Golin e tretë për Zvicrën dhe të dytin personal në këtë takim e shënoi futbollisti shqiptar, Xherdan Shaqiri.

Shaqiri realizoi gol në minutën e 68-të të takimit.

Ja goli:

VIDEO