Sëmundja që shërohet nga vaji dhe kripa

167

Ekziston një përzjerje e thjeshtë e cila ndihmon në lehtësimin e të gjitha dhimbjeve të osteoporozës dhe pas përdorimit të saj nuk do të ndjeni dhimbje për disa vjet.

Për përgatitjen e kësaj recete ju duhet një përzierje me vaj perimesh të parafinuar dhe kripë dhe të masazhoni pjesën e qafës dhe shpatullat.

Përbërësit e kësaj recete janë: 10 lugë kripë dhe 20 lugë vaj (ulliri ose luledielli). Në fillim përzieni vajin dhe kripën mirë dhe vendoseni në një shishe qelqi, aty lerëni për disa ditë.

Përbërjen çdo mëngjes masazhoni pjesën e qafës dhe shtyllën kurrizore rreth 23 minuta në fillim. Pas përfundimit fshijeni qafën dhe shpatullat me peshkir të lagur dhe të ngrohtë.

Çdo ditë rrisni kohëzgjatjen e masazhit për 23 minuta. Këtë masazhë duhet ta aplikoni për 10 ditë. /albeu.com/