Sakrifica e tifozëve mitrovicas për ta përcjellur Trepçën ’89 ndaj Prishtinës

916

Pak me parë ka përfunduar edhe derbi i zhvilluar në Mitrovicë, në mes Trepçës ’89 dhe Prishtinës.

Fituesi i këtij takimi kanë ndalur skuadra nga kryeqyteti me rezultat prej 1 me 2, shkruan Gazetasheshi.com

Takimi i këtyre dy skuadrave ka sjellur gjithmonë rivalitet të fortë por edhe tensione të lartë, e kështu ka ndodhur edhe sot. Por, ajo çka po penalizon futbollin kosovar është që shkak pandemisë Covid-19, ndeshjet po zhvillohen pa tifozë.

Ndërkohë edhe pse e kanë të ndaluar të shikohen ndeshjet nëpër tribuna shkak i ndalimit për mos-përhapjen e viruist, sot shikuesit e Trepçës ’89 kanë sakrifikuar vetëm e vetëm për ta shikuar klubin e tyre të zemrës

FOTO:

Humbja ndaj Prishtinës, tifozëve mitrovicas i ka lënë shije të hidhur pasi pas ndeshjes ka pasur një incident mes tyre dhe futbollistëve prishtinas, e që përplasja ka ndodhur me futbollistin Lumbardh Dellova.

Klubi i Trepçës ’89 pak me parë ka akuzuar futbollistin Dellova për mos-edukatën e treguar.

Trepça ’89 akuzon ish-futbollistin për konfliktin e shkaktuar mes tifozëve mitrovicas dhe lojtarëve prishtinas

/GazetaSheshi/