Sa ka kushtuar e gjithë skuadra e Leicesterit?

157
Leicester City është afër që ta fitojë titullin e Premierligës, pa e bërë ndonjë investim marramendës.
Vlera totale e skuadrës së Leicesterit kap shifrën e 54 milionë eurove, ndërsa formacioni startues që ka luajtur zakonisht këtë edicion ka kushtuar vetëm 24 milionë euro.

Dy futbollistët më të shtrenjtë të ‘Dhelprave’ janë Okazaki për të cilin kanë paguar 11 milionë euro dhe Kane që u ble për 9 milionë euro.

Këto shifa janë larg atyre të skuadrave angleze të cilat kanë shpenzuar shuma marramendëse në transfere.

lc