Rrjeta të paprekura në 45 minutat e para të ndeshjes Kosova – Gambia

144

Është mbyllur pjesa e parë miqësore e ndeshjes ndërmjet Kosovës dhe Gambisë, shkruan Gazetasheshi.com.

Pjesa e parë e ndeshjes e cila është duke u zhvilluar në stadiumin “Arslan Zeki Demiric Sports Complex” në qytetin Side të Turqisë, është mbyllur me rezultat të barabartë pa gola 0:0.

Në këtë franksion Dardanët kishin mundësi më të mira për lojë, por që fati nuk ishte në anën e tyre.

Rastet më të mira i kanë pasur Daku, Zenjullahu dhe Topalli. Challandes edhe në pjesën e dytë pritet të provoj lojtarë të rinj dhe të dal nga kjo ndeshje me rezultat pozitiv.

/Gazeta Sheshi/