Rosberg del i pari në Kinë (Foto)

154

Ka përfunduar gara për çmimin e madh të Kinës në Formual 1.

Nico Rosberg, piloti i Mercedesit, e ka fituar garën e zhvilluar në Shanghai.

Pas gjermanit janë renditur piloti i Ferrarit, Sebastian Vettel dhe Danil Kvyat i Red Bull Racing.