Rooney dhe Martial i vazhdojnë punën Van Gaalit

140

ronney martial“Djajtë” regjistrojnë një tjetër fitore të rradhës, që për nga rëndësia ka vlerën e vazhdimit të punës së trajnerit holandez, Luis van Gaal, në krye të skuadrës.

Në mesjavë, Manchester United, triumfoi bindshëm në shtëpi ndaj skuadrës Stoke City, (3-0). Wayne Rooney dhe Anthony Martial, ishin katalizatorë të kësaj fitore, që njëherit ishte edhe një hakmarrje e ëmbël ndaj skuadrës së Xherdan Shaqirit, që në këtë përballje nuk u paraqit në asnjë minutë.