Ronaldo uron ditën e babait

179

Ylli portugez i Real Madrid-it, Cristiano Ronaldo, përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ka uruar ditën e babait. Në fotografinë e publikuar shihet portreti i babait të futbollistit dhe djali i tij Cristiano Jr, transmeton Gazeta Sheshi.

“Urime dita e babait, të gjithë baballarëve në botë”, ka shkruar Ronaldo.

Reprezentuesi i Portugalisë, gjithmonë është i kujdesshëm në këto ditë festa, pasi më herë ka uruar edhe për ditën e nënës dhe festa të ngjajshme.

/Gazeta Sheshi/