Ronaldo për teste mjekësore në klinikën ‘Sanitas’

167

Cristiano Ronaldo ka vizituar klinikën ‘Sanitas’ për t’i kryet testet mjekësore, pas lëndimit që pësoi në ndeshjen ndaj Villarrealit.

Ende nuk është bërë asgjë zyrtare lidhur me dëmtimin e portugezit, por vet Cristiano deklaroi se ishte vetëm një goditje dhe asgjë më shumë.

Gjatë ditës së sotme Real Madridi do të publikojë rezultatet e testeve të kryera ku edhe do të mësohet shkalla e dëmtimit të CR7.