Ronaldo – City, konfirmohet

159

Zinedine Zidane ka konfirmuar se Cristiano Ronaldo do të jetë i gatshëm të martën kundër Manchester Cityt.

Aktualisht portugezi është i lënduar në muskul, gjë që bëri të mungojë kundër Rayo Vallecanos, por do të jetë i gatshëm për gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve.

‘Ai do të udhëtojë në Manchester”, tha Zidane.

City dhe Real do të takohen të martën me fillim në ora 20:45 në Ettihad Stadium të Manchesterit.