Roma nuk ndalon, gjen fitoren e radhës

153

roma, luciano spalletiRoma duket se ka rilindur me Luciano Spalletin, në krye të stolit, derisa regjistrojnë fitoren e dytë brenda pak diteve.

Verdhekuqtë triumfojnë në udhëtim tek skuadra e Sassuolos, (2-0), përmes golave të realizuar nga Mohamed Salah dhe Stephan El Sharawy.

Roma me këtë fitore mbetet në pozitën e pestë me 41 pikë, më pikë të barabarta me Interin që është i katërti.