Roma-Inter, ja formacionet zyrtare:

208

Roma dhe Inter i kanë publikuar formacionet zyrtare për derbin e javës në Serie A, që zhvillohet nga ora 20:45 në Olimpico.

ROMA (4-3-3): Szczesny; Florenzi, Manolas, Rüdiger, Digne; Pjanic, Keita, Nainggolan; Salah, Perotti, El Shaarawy. Allenatore:

INTER (4-2-3-1): Handanovic; D’Ambrosio, Miranda, Murillo, Nagatomo; Medel, Brozovic, Biabiany, Ljajic, Perisic; Eder.