Rivaliteti Ronaldo vs Messi në statistika (FOTO)

166

Ronaldo dhe Messi do të përballen sërish me njëri-tjetrin të shtunën në mbrëmje në “El Clasicon” më të shumëpritur në futboll. Dy yjet kanë një rivalitet të madhe prej vitesh në La Liga.

236472
Sfida e radhës do të jetë beteja e 25- të mes tyre që nga koha që Ronaldo la Manchester United në vitin 2009. Më lart keni statistikat e plota, teksa numrat deri më tani flasin në favor të “pleshtit”.