Rio 2016, vjen viktima e parë (Foto)

144

Brazili është tronditur para fillimit të Lojërave Olimpike.  Zëvendësi i konsullit të Rusisë e ka vrarë një plaçkitës.

Sipas mediave në Brazil, diplomati ia ka marrë armën plaçkitësit, dhe më pas e ka vratë atë, përcjell Express.

Në momentin e sulmit, diplomati rus ishte i shoqëruar nga bashkëshortja dhe vajza e tij, njofton policia e Brazilit.

Sulmuesi ishte me motor, derisa u mundua ta plaçkiste rusin. Por, hajduti mbeti i vrarë. Ngjarja ka ndodhur në Barra da Tijuca në perëndim të Rio de Janeiros, pran fshatit Olimpik.

Image