Rikthehet Benzema, rikthehen golat tek Madridi

139

Karim Benzema është rikuperuar plotësisht nga dëmtimi dhe po punon për ta rifituar ritmin e tij. Me kthimin e tij jo vetëm që Madrid-it, i rikthehet treshja BBC por edhe sulmuesi me efektiv i Real Madridit këtë sezonë.

Kthimi i francezit është një lajm fantastik sepse Real Madridin e presin shumë ndeshje të mëdha perpara.

Benzema ka realizuar 25 gola këtë edicion për madrilienët dhe njëherit po konsiderohet si njëri ndër sezonat më efikase të tij.

/Gazeta Sheshi/