Renditja e re e UEFA-s: 5 klubet më të mira evropiane

184

Skuadra spanjolle, Real Madrid vazhdon të kryesojë në renditjen e UEFA-s për klubet evropiane.

Pas Real Madridit vazhdojnë të mbeten Bayern Munichu dhe Barcelona. Real Madridi vazhdon të jetë në krye të ranglistës që pas përfundimit të sezonit 2013/14.

Los Blancos kanë 169.371 pikë, Bayern Munich 159.921 puntos pikë dhe Barcelona 158.371 pikë, Atlético de Madrid (138.371) dhe Chelsea (136.056).

Koeficienti i klubeve është bazuar në rezultatet e Ligës së Kampionëve dhe Europa Ligës në pesë vitet e fundit.