Receta: Rollade Rafaello

236

Përbërësit për peten:

6 vezë
6 lugë sheqer
6 lugë miell
1 lugë çaji pluhur për pjekurina

Përbërësit për fillin:

1 kese puding vanile
500 ml qumësht
4 lugë sheqer
125 gr margarin
7 lugë kokos

Përgatitja:

Ndajmë të verdhat e vezëve nga të bardhat dhe i rrahim veq e veq me nga 3 lugë sheqer. Pastaj i bashkojmë dhe ua shtojmë përbërësit e tjerë. Përziejmë mirë dhe e qesim në tepsi të shtruar me letër të yndyrshme.

E pjekim në temperaturë 180*C rreth 15 minuta. Kur të pjeket e mbështjellim me një leckë të lagur dhe e lejmë anash që të ftohet.

Në ndërkohë përgatisim fillin:

Ziejmë pudingun me qumësht dhe sheqer si çdo puding tjetër. Pastaj i shtojmë margarinën dhe kokosin. Përziejmë mirë dhe me këtë e lyejmë peten dhe e mbeshtjellim si rollade. Siper mund te lyhet me qokollate, puding, shllag e fruta, sipas deshires.