Reali fitore me spektakël ndaj Sevillas

125

Real Madrid ka dhuruar spektakël në Santiago Bernabeu, duke e mposhturSevillan me rezultatin e thellë 4:0.

Ekipi i Zinedine Zidane e ka dominuar krejtësisht lojën, duke marrë edhe fitoren e thellë.

Për Realin shënuan Benzema (6’), Ronaldo (64’), Bale (66’) dhe Jese Rodriguez (86’).

Cristiano Ronaldo humbi penallti, ndërsa një penallti u humb edhe nga ana e Sevillas.

Pas kësaj fitoreje, Reali ka grumbulluar 66 pikë, një më pak se Atletico Madridi, dhjetë më pak se Barcelona.