Reali dhe Barça kapen keq për këtë lojtar

154

Real Madrid dhe Barcelona duel edhe ne merkato. Dy gjigandet e futbollit spanjoll pelqejne te njejtin objektiv ne mbrojtje per merkaton e veres. Behet fjale per talentin e Bayer Leverkusen, Wendell.

Madrilenet prej kohesh e konsiderojne si alternative te Marceloes, ndersa me paraqitjet e mira, lojtari ka terhequr se fundmi edhe interesin e katalanasve. Leverkusen ne vitin 2014 i pagoi rreth 7 milione Euro Gremios, teksa vlera e tij tashme eshte 3-fishuar.