Real Madrid kopjon Barcelonës, ja përse bëhet fjalë

138

Lufta ndërmjet Barcelonës dhe Real Madrid-it, gjithashtu zhvillohet edhe në SHBA. Të paktën kështu raportohet në mediat spanjolle të cilat kanë shkruar për hapjen e zyrës së talentëve nga skuadra madriliene, duke kopjuar kështu një model të punës sikurse blaugranasit, transmeton Gazeta Sheshi.

Siç kanë raportuar mediumet spanjolle, madrilienët tashmë e kanë marrë shumë seriozisht punën e zbulimit të talentëve në botë, ndaj dhe hapja e kësaj zyre po shikohet si një hap para në këtë objektiv.

Mirëpo, ky model është kritikuar nga mediat katalunase që i kanë quajtur kopjues mbretërit.

/Gazeta Sheshi/