Real Madrid dhe Manchester City sigurojnë kualifikimin tutje, eliminohen Liverpool e Dortmund

107

Kanë përfunduar dy ndeshjet e sontme në Ligën e Kampionëve.

Real Madrid dhe Manchester City janë dy skuadrat që kanë siguruar kualifikimin tutje.

Real Madrid arriti që të dal i pamposhtur edhe nga stadiumi “Anfield Road”. Rezultati përfundimtar i ndeshjes ishte 0 me 0.

Liverpool tentoi gjatë gjithë ndeshjes që të shënoi, megjithatë nuk ia arriti.

Në anën tjetër, Manchester City triumfoi ndaj Dortmund me përmbysje rezultati.

Ishte 1 me 2 epilogu përfundimtar i këtij takimi, me djelmoshat e Pep Guardiolas që sigurojnë kualifikimin tutje.

Ishte Bellingham që i dha epërsinë skuadrës vendase, por me golat e Mahrez dhe Foden “Cityzens” triumfuan në “Signal Iduna Park”.