Real Madrid – Celta Vigo, ja formacionet zyrtare

140

Real Madrid nuk do të ketë aspak të lehtë takimin përballë skuadrës galiciane Celta Vigo. Përkundër që mbretërit ndodhen 12 pikë prapa liderit Barcelona, Zidane nuk e ka ndërmend të dorëzohet në luftën për titull, duke vendosur këtë formacion:

Real Madrid: Keylor Navas; Carvajal, Pepe, Ramos, Danilo; Isco, Kovacic, Casemiro, Isco; Lucas Vázquez, Mayoral dhe Cristiano Ronaldo

Celta Vigo: Rubén; Jonny, Hugo Mallo, Sergi Gómez, Planas; Marcelo Díaz, Wass, Hernández; Orellana, Aspas dhe Nolito.