Rayo Vallecano vs Real Madrid – Formacionet e mundshme të të dyja skuadrave (Foto)

144

Real Madridi është në kërkim të fitores së 8-të rradhazi në La Liga dhe këtë do e kërkoje në fushën e Vallecas por pa Cristiano Ronaldon.

Madrilenët janë të detyruar të mbajnë ritmin e Barcelonës dhe Atletico Madrid por edhe për të menduar për ndeshjen e së martës ndaj Manchester Cityt. Rayo nga ana tjetër ndodhet tre pikë larg zonës së rrezikut, dhe dëshiron të surprizoje mbretërit për t’u larguar sa më shumë nga kjo zonë. Këta janë formacionet e mundëshme të të dyja skuadrave për ndeshjen e sotme:

Rayo XI: Juan Carlo; Tito – Amaya – Crespo – Quini; Embarba – Trashorra – Iturra – Hernandez; Miku – Guerra.

Real Madrid XI: Keylor; Marcelo – Ramos – Pepe – Danilo; Isco – Kroos – James; Bale – Benzema – Vazquez.

2016-04-23_115104