Ramos: Ky është goli më i bukur në karrierë

182

Sergio Ramos foli për Realmadrid.com dhe Realmadrid TV me rastin e ditëlindjes se tij të 30-të dje.

El Clássico:
“Ekipi është në gjendje shumë të mirë. Kjo është një javë dhe një lojë që nuk nevojitet të flitet shumë për të për shkak se të gjithë i dimë pasojat masive dhe rëndësinë që vjen të luajurit në një El Clássico, veçanërisht duke pasur parasysh atë që ne kemi kaluar këtë sezon. Në futboll gjithçka mund të ndodhë dhe ekipi është në frymën e duhur”.

“Pas rezultatit të keq në radhë të parë në El Clássico, futbolli ju jep mundësi për hakmarrje dhe të shtunën ne kemi mundësi për të luajtur si mysafir kundër një ekipi të madh si Barcelona. Ne jemi të etur për të bërë mirë. Ekipi është në formë shumë të mirë dhe është në një kornizë pozitive të mendjes për të shkuar atje për të bërë një performancë të madhe dhe për të marr tre pikë, të cilat do të shërbenin për të zvogëluar hendekun me ta në La Liga. Ne duhet të përpiqemi për tu mbrojtur mirë, sepse këto ndeshjen varen nga detaje të vogla dhe ekipi që përfundon me fitore në fund është zakonisht ai që bën gabime më pak. Le të shpresojmë se Real Madridi të bëjë në një performancë të madhe dhe të pretendojë fitoren”.

“I falënderoj të gjithë bashkëlojtarët e mi për mikpritjen që më dhanë sot. Është gjithmonë kënaqësi të ndjesh dashurinë dhe ngrohtësinë e bashkëlojtarëve, sepse ju ndani shumë momente me ta dhe ata janë si familje. Duke u ndjer i dashur në familjen tuaj është diçka shumë e veçantë dhe prej se kam ardhur në stërvitje ata më treguan dashurinë e tyre. Ju i ofroni bashkëlojtarëve tuaj dashuri dhe ata ua paguajnë atë përsëri në ditët si kjo “.

Ditëlindja e tij
“Jam shumë i lumtur, sepse kjo është një ditë e veçantë. Jam duke festuar ditëlindjen time të 30, kam qenë këtu për shumë vite dhe mund të rishikojmë prapa në kujtime si p.sh kur fituam La Decima. Sa herë që mendoj për atë moment, mishi më bëhet kokra. Çdo herë që unë shoh një foto të golit, ende më lëviz mua. Ky ishte një nga momentet më të mira të jetës sime dhe për të gjithë që janë të lidhur me Real Madridin është një nga kujtimet më të veçanta në historinë e klubit”.