Qendërmbrojtësit e Mourinhos te Unitedi: I ëndrrave, real dhe i çuditshëm (Video)

145

Jose Mourinho është i interesuar të forcojë mbrojtjen e Manchester Unitedit.

E gjitha kjo pasi pika kyçe e taktikave të portugezit është mbrojtja e fortë dhe loja e mbyllur në fazën defensive.

Me këtë trajneri portugez është duke bërë të pamundurën për të nënshkruar edhe me një mbrojtës qendror.

 Më poshtë keni tre mbrojtësit që mund të kalojnë në Old Trafford këtë verë.

I ëndrrave

Leonardo Bonucci

https://www.youtube.com/watch?v=d_fcf-3I-WE

Real

Jose Fonte
https://www.youtube.com/watch?v=oqtX9cjE4LY

I çuditshëm

Ezequiel Garay