Publikohet orari i ndeshjeve të Kosovës në volejboll!

172

Publikohet orari i ndeshjeve të fazës së parë të kualifikimeve për CEV Eurovolley 2021 në konkurecën e femrave .

Kombëtarja e Kosovës gjendet në Gupin D së bashku me Malin e Zi, Sllovakinë dhe Finalandën.

Më 7 maj 2021 nga ora (20:0) Kosova takohet me Malin e Zi, më 8 maj nga ora (17:00) me Sllovakinë ndërkaq më 9 maj nga ora (17:00) me Finlandën.

Të gjitha këto ndeshje te fazës së parë të kualifikimeve, luhen në Podgoricë të Malit të Zi.

Vashat e Kosovës për këtë cikël kualifikues janë grumbulluar në Istogu , ku nga 23 prill kane zhvilluar përgaditjet për këto sfida.

/Gazeta Sheshi/