Publikohet formacioni më i mirë i javës në Serie A, dominojnë lojtarët e Romës!

124

Sajti i statistikave të futbollistëve, ‘WhoScored’ ka publikuar sot formacionin më të mirë të javës në Serie A.

Në këtë formacion dominojnë futbollistët e klubit të romes përfshirë, Karsdorp, Mkhitaryan, Pellegrini dhe Mayoral

Ndërsa, Milani që mposhti mbrëmë Juventusin në këtë formacion paraqitet me dy futbollistët, Tomorin dhe Hernandezin.

Më poshtë e shikoni 11-shen e javës në Serie A.