Publikohen koeficientet e El Clasicos: E pabesueshme kuota e Real Madrid-it

286

Ndeshja më e madhe e vitit ndërmjet Barcelonës dhe Real Madrid-it tashmë po afrohet. Bashkë me të edhe prognozat e shumta sportive, që veçse kanë filluar të dalin në treg kuota të ndryshme për të ti prognozuar fitoren apo edhe barazimin e njërës skuadër, transmeton Gazeta Sheshi.

Është mjaft quditës fakti i kuotës së lartv prej 6.50 që kanë vënë kompanitë e basteve për një fitore të mundshme të skuadrës madriliene. Madje edhe barazimi është tejet i lartë, 4.50.

Ndërkohë fitorja e mundshme e skuadrës blaugrana është prognozuar vetëm 1.57, me ç’rast tregon favoritin apsolut për këtë takim.

Këto janë kuotat për bastin në El Clasiso:

Barcelona – 1,57.
Barazim – 4.50.
Real Madrid – 6.50.

/Gazeta Sheshi/