PSG gati çmendurinë e rradhës: 193 milion euro për Neymar-in

135

Futbollisti brazilian është konvertuar në objektivin e madh të Nasser Al-Khelaïfi që të forcojë organikën e parisienëve për sezonin 2016/17 dhe është i gatshëm të paguajë klauzolën e tij prej 193 milionë eurove, transmeton Gazeta Sheshi.

PSG është e interesuar të konsolidojë rradhët e veta pas largimeve të mundshme të verës të futbollistëve kryesor Ibrahimovic dhe Cavani. Pikërisht për këtë arsye kampionët francez dëshirojnë të rrëmbejnë yllin brazilian.

Babai i Neymar-it ka dhënë sinjale pozitive për një largim të mundshëm të sulmuesit të Barcelonës, pasi dëshiron që i biri tij të vijë në shprehje përballë Mess-it.

Parisienët janë të gatshëm të paguajë edhe klauzolën prej 193 milionë euro që mund ta largojë Neymar-in nga Camp Nou.

/Gazeta Sheshi/