PSG dhe Arsenal pas Kantes

141

N’Golo Kante është njëri nga mesfushorët më në formë në Ligën Premier.

Zbulimi i stinorit me Leicester Cityn ka mahnitur të gjithë me paraqitjen e tij me fanellën e ‘Dhelprave’.

24-vjeçari është bërë një objektiv për dy gjigantët evropian, Paris Saint Germain dhe Arsenal.

Mediat angleze kanë raportuar se Wenger është i pasionuar me lojën e francezit, por ka konkurrentë të fortë PSG-në për të nënshkruar me të.

Gjithsesi skuadra që ofron 25 milionë euro për shërbimet e Kantes do ta transferojë atë.