Prishtina fiton në spektaklin e Torcidës

155

Sigal Prishtina ka shënuar fitore të lehtë ndaj Trepçës, në derbin e Superligës së Kosovës, të zhvilluar për herë të parë pas katër vitesh në Palestrën Minatori në Mitrovicë.

Fitorja u arrit me rezultat 87:57.

Rezultati ishte në plan të dytë, pasi rikthimi në Palestër bëri që ajo të stërmbushej nga mitroviacasit, të cilët dhuruan spektakël.

Dardan Berisha shënoi 29 pikë dhe ishte më i dalluari.

Torcida kishte përgatitur edhe koreografi të ndryshme para ndeshjes. /Olle