Prishtina fiton ndeshjen e parë ndaj Bashkimit

136

Kampioni ballkanik Prishtina ka fituar duelin e parë gjysmëfinale në Play-Off ndaj Bashkimit me rezultat 67:59.

Fitorja dramatike e Prishtinës ishte në pikëpyetje deri në minutat e fundit për shkak se në dy periudhat mysafirët nga Prizreni arritën diferencë të madhe në pikë.

Pas përfundimti të pjesës së parë rezultati ishte 28:41, por dy periudhat tjera i takuan Prishtinës që me rezultat 21:9 dhe 18:9 arriti të siguronte fitoren e parë nga tri sa i mjaftojnë për të kaluar në finale.