Prishtina e mund Llapin dhe e merr kreun e Superligës, pas disfatës së Ballkanit në Drenicë

4123

Prishtina është lidere e re e Superligës, pas fitores 3:1 kundër Llapit në udhëtim dhe falë humbjes tronditëse të Ballkanit 2:1 kundër Drenicës në Skenderaj.

Prishtina e ka në dorë fatin e vet në garë për titull në Superligë në katër ndeshjet e fundit.

Bardhekaltrit tani janë liderë të rinj të Superligës me 69 pikë, një më shumë se Drita dhe dy më shumë se Ballkani.

/Gazeta Sheshi/