Presidenti kundër kryeministrit për rastin e Benzema-s

113

Presidenti i Francës, Holland, i ka dalur në mbështetje Benzema-s. I pari i shtetit francez nuk e dëshiron Benzema jashtë Euro 2016, duke qenë në kontrast me kryeminstrin, Manuel Valls dhe ministrin e Sporteve, Patrick Kannero, që nuk duket se e deshirojnë Benzema në përzgjedhjen për Euro 2016, sepse sipas tyre edhe përkundër faktit se vendimi gjyqësor doli në favor të Benzemas, përzgjedhja e tij në kombëtare është disi e nxituar.

Sulmuesi i Real Madrid-it nuk është ftuar për dy miqësoret e rradhës me kombëtaren franceze, derisa një ftesë për të qenë pjesë e tre kolorëve për Kampionatin Europian do të jetë shumë e vështirë.

/Gazeta Sheshi/