Portieri ndëshkohet me të kuq, sulmuesi futet në portë dhe e pret penalltinë (VIDEO)

129
Diçka e pabesueshme ajo që ka ndodhur në Championship në Angli këtë të shtunë.
MK Dons luante në Preston dhe portieri titullar u ndëshkua me karton të kuq në minutën e 81­të, pasi shkaktoi një penallti si lojtari i fundit.

Duke mos pasur më ndërrime, në portë shkoi sulmuesi 32 ­vjeçar Aleks Revell, i cili në mënyrë spektakolare priti penalltinë dhe e ruajti rezultatin 1­1 deri në fund.