Pogba transferohet në skuadrën e re brenda 48 orëve

242

Spekulimet për të ardhmen e Paul Pogba priten të marrin fund, pasi mediet angleze e japin të kryer transferimin e tij në United për shifrën e 105 milionë funteve.

Mesfushori aktualisht është me pushime në Amerikë, pas Euro 2016 , por raportet në mediat angleze sugjerojnë se ai do të nënshkruajë një kontratë pesë-vjeçare me vlerë 202.000 funte në javë.

Mediet angleze gjithashtu pohojnë se Pogba do t’i nënshtrohet testeve mjekësore në Manchester gjatë ditës së martën.

Agjenti Mino Raiola pritet të marrë 20-25 për qind të tarifës së transferimit, që pritet të jetë plot 125 milionë euro.

Kampioni i Italisë, Juventus kanë deklaruar vazhdimisht se Pogba nuk është në shitje, por thashethemet e fundit për interesin në sulmuesin e Napolit, Gonzalo Higuain dhe pagesa prej 94 milionë për lirimin klauzolën e tij do të mund edhe të nxisë raportet e reja që Pogba mund të shiten për të ndihmuar në financimin e këtij transferimi.

Megjithatë, Sky Sport Italia dhe ekspert i tyre shpesh i besueshëm Gianluca Di Marzio pohojnë se nuk ka asnjë të vërtetë për këtë histori.