“Plisat” e ndezin kryeqytetin, pritje fantastike për lojtarët pas fitores ndaj Llapit

948

Ka përfunduar edhe xhiroja e 32-të në Superligën e Kosovës në futboll, shkruan Gazetasheshi.com

Ka përfunduar edhe xhiroja e 32-të në Superligën e Kosovës në futboll, shkruan Gazetasheshi.com

Prishtina ka fituar ndaj Llapit në stadiumin “Zahir Pajaziti” në ndeshjen e xhiros së 32’të të Superligës së Kosovës në futboll.

Ekipi i Zekrija Ramadanit ka mposhtur Llapin me rezultatin 1-3.

Gauthier Mankenda, Leotrim Bekteshi dhe Otto John shënuan për Prishtinën, ndërsa Adonis Aliu realizoi golin e vetëm për Llapin.

“Plisat” kanë pritur lojtarët e klubit të tyre të zemrës tek stadiumi “Fadil Vokrri”, për t’i përgëzuar ata dhe njëkohësisht për t’i motivuar për 4 finalet e ardhshme.

Më poshtë keni pamje: