Pique thumbon rëndë Realin

168

Mbrojtësi i Barcelonës ka ironizuar në masë të madhe me skuadrën mbretërore Real Madrid, duke i’a minimizuar në masë të madhe fitoren e ditës së shtunë madrilienëve, transmeton Gazeta Sheshi.

“Dueli ndaj Atletico Madridit do jetë më i vështirë se ai së shtunës mbrëma ndaj Real Madridit. Nuk ka dyshim se ne do ta fitojmë La Ligan dhe gjithashtu do provojmë ta fitojmë edhe Championsin së bashku me Kupën e Mbretiti”, theksoi Pique gjatë konferencës së zakonshme para duelit të rradhës në Ligën e Kampionëve ndaj Atletico Madridit.

Mbrojtësi spanjoll gjithashtu foli edhe për tre kolegët e tij sulmues, Messi, Neymar dhe Suarez, për të cilët është i bindur se do qëndrojnë në Barcelonë dhe për asnjë çmim të botës nuk do të lëvizin nga Camp Nou.

/Gazeta Sheshi/