Pesë lojtarët që janë stërvitur nga baballarët e tyre (Foto)

179

Raporti mes babait dhe djalit në futboll është gjithmonë një raport i fortë dhe i veçantë, por me raste din të jetë raport i komplikuar.

Gjatë viteve në fundit shumë trajnerë kanë sjellë fëmijët në ekipet e tyre dhe kjo ka tërhequr vëmendjen e medieve dhe sidomos të kritikëve, duke i akuzuar për nepotizëm, shkruan Telegrafi.

Më poshtë keni pesë lojtarët që janë stërvitur nga baballarët e tyre.

5.Niko dhe Zlatko Kranjcar te Dinamo Zagrebi

5714f1c1530b4e1991000001

4.Jordi dhe Johan Cruyff te Barcelona

5714f5f557892fbed2000017

3.Darren dhe Alex Ferguson te Manchester United

5714fb428ae37fae32000004

2.Enzo Fernandez dhe Zinedine Zidane te Real Madrid Castilla

 Second B match between Castilla and Conquense. In this picture, Enzo Zidane and Zidane.
1.Paolo dhe Cesare Maldini te Italia dhe Milani

5714fef6423a7d6a85000007