Përleshje në ndeshjen Sigal Prishtina – Peja

143

Ndeshja në mes dy skuadrave kosovare, Sigal Prishtina dhe Peja, e vlefshme për ligën ballkanike, nuk ka kaluar pa incidente.

Kanë qenë basketbollisti i Pejës Drilon Hajrizi dhe ai i Prishtinës, Jason Washburn, të cilët në çerekun e dytë kanë pasur një fërkim në mes vete.

Mirëpo në moment kanë reaguar bashkëlojtarët dhe ata janë ndarë./Zeri/