Përleshje masive ndërmjet tifozëve të Tottenham Hotspur dhe Arsenal (Foto)

147

Rrugët e qytetit të Londrës kanë qenë të mbuluara me gjak, derisa para duelit ndërmjet dy rivalëve lokal, Tottenham Hotspur dhe Arsenal, tifozët e dy skuadrave janë përleshur mes vete, përcjell lajmin Gazeta Sheshi.

Në hyrje të stadiumin White Hart Lane, policia nuk ka mundur ta evitojë një përballje të dy grupeve të tifozëve, me ç’rast kanë një numër i madh i tyre janë lënduar rëndë.

Në vazhdim Gazeta Sheshi përcjell disa imazhe ekskluzive të bëra nga mediumet në ishull:

943974_1204048942958460_5356274049255244085_n 12794441_1204048932958461_3813327748709744701_n 12801490_1204048946291793_3981438736858454609_n 12814747_1204048929625128_6912450129677134902_n