Përfundon pjesa e parë e ndeshjes miqësore Prishtina – Llapi, ky është rezultati

550

Është mbyllur pjesa e parë e ndeshjes miqësore ndërmjet Prishtinës dhe Llapit, shkruan Gazetasheshi.com.

Pjesa e parë është mbyllur me avantazh te Prishtinës, me rezultat prej 1:1. Golin për Prishtinën shënoj sulmuesi debutues Bleart Tolaj. Ndërsa për llapjanët realizator ishte Alef Firmino në minutën e 40-të pas një asistimi nga Kastriot Selmani.

21 vjeçari i cili pak orë me parë është prezantuar nga tabori bardhekaltër, golin e arriti në minutën e 17-të pas një kundërzbritje të shpejtë.

Ndeshja është duke u zhvilluar në Gjakovë dhe të dy skuadrat po i testojnë lojtarët e tyre para ndeshjeve në garat evropiane.

/Gazeta Sheshi/