Përfundon ndeshja Prishtina – Mornar, kush e priti këtë rezultat?

232

Sigal Prishtina e ka fituar finalen e parë kundër Mornarit, duke e bërë një hap të madh drejt triumfit edhe këtë edicion në Ligën Ballkanike.

Kjo pasi që bardhekaltërit fituan me 14 pikë epërsi, 82:68, epërsi e cila iu mundëson atyre të udhëtojnë më të relaksuar drejt Bullgarisë.

Ndeshja u zhvillua në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë, ku mbretëroi një atmosferë e jashtëzakonshme.