Përfundon finalja e madhe në Ligën Unike, Ylli triumfon ndaj Pejës dhe fiton turneun mbarëkombëtar

142

Skuadra  e Yllit ka fituar finalen e madhe në Ligën Unike të Basketbollit.

Skuadra nga Suhareka triumfoi ndaj me rezultat 79 – 82.

Ishte një ndeshje jashtëzakonisht interesante që u shoqërua me rivalitet të madh deri në sekondat e fundit.

Ky është trofeu i parë për skuadrën nga Suhareka.