Përfaqësuesja e Malajzisë e fton Liridon Krasniqin për kualifikimet e Botërorit 2022

120

Futbollisti kosovar, Liridon Karasniqi sot dhe zyrtarisht ka pranuar ftesë nga shteti i Malajzisë për të luajtur për kualifikimet e Botërorit 2022.

Ish-futbollisti i Përfaqësueses së Kosovës, është pajisur me pasaportë malajzeze dhe tani ka nisur një eksperiencë të re në një Kombëtare të re.

Selektori, Tan Cheng Hoe e ka zbuluar sot listën e 25 futbollistëve të cilët do të jenë pjesë e ekipit për tri ndeshjet e mbetura të rundit të dytë kualifikues për Botërorin 2022, regjioni i Azisë.