Përërjet zyrtare: Tottenham Hotspur – Arsenal

137

Derbi londinez ndërmjet Tottenham-it dhe Arsenal-it, pritet të jetë më i zjarrtë se kurrë, pasi epilogu final i këtij takimi mund të jetë determinues për garën e titullit kampion. Trajnerët e dy skuadrave rrespektive tashmë kanë publikuar formacionet e tyre:

Tottenham: Lloris, Walker, Wimmer, Alderweireld, Rose, Dembele, Dier, Alli, Eriksen, Lamela, Kane.

Arsenal: Ospina, Bellerin, Mertesacker, Gabriel, Gibs, Elneny, Coquelin, Sanchez, Ozil, Ramsey, Welbeck.