Pellegrini apel: Mos e dh… tani

148

Trajneri i Manchester City-t, Manuel Pellegrini, u ka kërkuar futbollistëve të tij ti lënë pas gabimet qesharake në ndeshjen kundër PSG-së dhe të gjejnë rrugën e kualifikimit në Angli.

City barazoi në duelin e parë të çerekfinales në Ligën e Kampionëve përballë Paris SG, mirëpo mbrojtja lë shumë për të dëshiruar. Madje trajneri i kësaj skuadra ka një mesazh mjaft të qartë për futbollistët e tij:

“Po nëse duam të shkojmë më tej nuk duhet ta dh…. Unë vazhdoj të mendoj se edhe pas këtij barazimi nuk jemi favoritë”, ka shtuar Pellegrini.

/Gazeta Sheshi/