Paul Pogba mbërrin në Manchester (Foto)

235

Sipas asaj që shkruan Goal dhe mediat britanike, mesfushori i Juventusit, Paul Pogba, ka ateruar në Mançester për t’i kryer testet mjekësore.

Kështu raporton edhe e përditshmja italiane, ‘Gazzeta Dello Sport’, sipas të cilës francezi tashmë ndodhet në Mançester.

Goal shkruan se Pogba mund të zyrtarizohet shumë shpejt si lojtar i Unitedit, derisa pritet t’u kushtojë ‘Djajve të Kuq’ 110 milionë euro, duke lënë prapa Roanldon, Bale e Higuain.