Pas Ronaldos, lëndohet edhe një sulmues i Realit

200
Përveç disavantazhit dhe mungesës së Cristiano Ronaldos, Real Madridi ka mbetur edhe pa Karim Benzeman në ndeshjen ndaj Rayo Vallecanos.

Karim Benzema e ka pësuar një lëndim ndaj Rayo Vallecanos dhe nuk ka arritur ta vazhdojë ndeshjen.

Ai është zëvendësuar nga Lucas Vazquez në minutën e 42-të të takimit.